• pl
    de
    gb
  • E-ail : info@agroturystykaforteca.eu    |    Telefon : 74 832 30 08, 783 964 000

Zwiedzanie okolicy Agroturystyki Forteca


Bezpośrednia okolica Campingu Forteca oferuje wiele ciekawych wycieczek. Kemping położony jest pomiędzy Karkonoszami a rezerwatem przyrody Ślęża. Okolica jest idealna do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Na kempingu mamy mapy z trasami spacerowymi i rowerowymi.

Góry Sowie

polska

Różne szlaki turystyczne prowadzą na szczyt góry zwanej „Wielką Sową”, skąd z wieży widokowej rozpościera się olśniewający widok na Równinę Dzierżoniowską

Góra Ślęża

Sleza2

Rezerwat Ślęża można rozpoznać po samotnej górze wystającej ponad krajobraz. Zaparkuj samochód na parkingu przełęczy Tąpadła i wybierz trasę na szczyt góry. Spacer jest czasami dość ostry, ale dobry dla wszystkich grup wiekowych. W nagrodę za wyprawę w górę mamy widok na jezioro Mietkowskie, aw oddali widać Wrocław.

Zamek Książ

zamek ksiaz

Zamek Książ jest narodową atrakcją turystyczną, opowiadana jest tu historia księżnej Daisy, ale także mroczna przeszłość z okresu II wojny światowej.

Miasto Dzierżoniów

Dzierzoniow

Średniowieczne miasto 4 km od kempingu. Idealny do sklepów spożywczych w Intermarche, Lidl, Tesco czy Plus. Na centralnym placu można usiąść na tarasie lub pospacerować po starym murze miejskim, który otacza centrum. Trzy dni w tygodniu odbywa się targ ze wszystkim, co można sobie wyobrazić.

Miasto Wrocław

18.04.2007 WROCLAW Z LOTU PTAKA / WIDOK Z GORY RYNEK STARE MIASTO
FOT. PAWEL KOZIOL / AGENCJA GAZETA 
SLOWA KLUCZOWE:
Z LOTU PTAKA Z GORY ZDJECIA LOTNICZE

To klasycznie zabudowane barokowe miasto ma wielkie znaczenie historyczne dla kraju polskiego. Widać to po wielu budynkach, ratuszu, ale także w parkach i na brzegach Odry, gdzie kilka mostów łączy rzekę. Podczas wizyty nie można przegapić wizyty na głównym placu, Rynku. Przytulne tarasy i uliczni artyści zapewniają specyficzną atmosferę.

Zamek Grodno

Kasteel-Grodno

Zamek Grodno góruje nad Zalewem Bystryckim. Możesz dojść do zamku i zanurzyć się tam w legendzie o Białej Damie. Lub zobacz dużą zaporę, po której możesz przejść. Po drodze odwiedź restaurację Fregata na filiżankę kawy.

Twierdza Srebrnej Góry

Fort Śrebrna Góra

Twierdza Śrebrna Góra. Fort z czasów pruskich, kiedy to Napoleon chciał podbić te tereny. Tutaj powitają cię żołnierze w pełnym stroju, możesz przemknąć przez zabytkowe mury tyrolką lub dać się przewieźć Fort Fan Express.

Miasto Kraków

krakow z koniami

Piękny Kraków (Kraków) jest bardzo popularny wśród turystów. Od kilku lat współpracujemy z kameralnym hotelem Tournet w centrum Krakowa. Ten hotel znajduje się kilka kroków od słynnego Zamku Królewskiego na Wawelu na Kazimierzu. Hotel jest niedrogi, czysty i uroczy i serwuje dobre śniadanie. Zwierzęta są akceptowane, a dzieci do lat 12 bezpłatnie

Scroll to Top
Like us @ FacebookTripAdvisorGoogle reviews