Walory turystyczne wokół naszego campingu wynikają z warunków naturalnych i bogatej histori tego terenu. W okolicach jest wiele wyjątkowych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Zamki i pałace, jaskinie, tajemnicze lochy, podziemia i sztolnie, piękne górzyste krajobrazy...

Góry Sowie

Bardzo długa historia i żywe tradycje oznaczają, że warto także zobaczyć dokładnie jakie skarby kryją doliny i kotliny górskie. Są tu zabytki, budowle, kościoły i piękne miejscowości letniskowe. Szczególnie warto zwiedzić zamknięte kopalnie, czynne obecnie jako muzea w Nowej Rudzie, czy też słynne podziemne sztolnie hitlerowskie projektu Riese w Walimiu i Głuszycy, „Muchołapkę” w Ludwikowicach Kłodzkich, Twierdzę Srebrnogórską, zaporę w Lubachowie, wiadukt w Głuszycy, wiadukt w Zdrojowisku, wiadukt w Nowej Rudzie, zamek w Nowej Rudzie, Zamkową Górę, sanatorium w Rościszowie, Ratusz w Nowej Rudzie, zamek Grodno, Jezioro Lubachowskie, wieże widokowe na Wielkiej Sowie i Kalenicy, 11 kościołów i świątyń.

Ślęża

Masyw i jego okolice pokryte są dość gęstą siecią szlaków turystycznych. Istnieją dwie ścieżki archeologiczne oznaczone symbolem ślężańskiego niedźwiedzia i szlaki rowerowe. Na szczycie telekomunikacyjna stacja przekaźnikowa z masztem o wysokości 136 m, Dom Turysty PTTK im. Romana Zmorskiego, kościół pw. Najświętszej Marii Panny, słabo widoczne ruiny zamku i dwunastometrowa wieża widokowa z początku XX w., z której rozciąga się panorama Niziny Śląskiej z pobliskim Jeziorem Mietkowskim i nieco odleglejszym Wrocławiem oraz Sudetów (zwłaszcza Gór Sowich). U stóp góry miasteczko Sobótka.

Kotlina Kłodzka

Są tam wspaniałe góry, niezwykłe wprost bajeczne krajobrazy, wielkie bogactwo form skalnych, szczelin, labiryntów, bajeczne głazy górskie, to m.in. Błędne Skałki i Wielki Szczeliniec, to Masyw Śnieżnika, Góry Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Złote, Bialskie, Sowie, Bardzkie. Kotlina Kłodzka to dziesiątki szlaków górskich o różnym stopniu trudności, liczne szlaki rowerowe, trasy widokowe, spacerowe, kuracyjne. Uzdrowiska z bijącymi źródłami wód mineralnych które przywracają zdrowie i siły... to m.in. Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój...

Trasy rowerowe

Okolice te posiadają gęstą sieć szlaków turystycznych i ciekawe oznakowane ścieżki rowerowe, umożliwią zaplanowanie licznych wycieczek rowerowych zarówno po leśnych czy też asfaltowych drogach. W Górach Sowich oznakowane trasy rowerowe przebiegają kulminacyjnymi grzbietami górskimi, zapewniając amatorom rowerowych wycieczek, malownicze widoki i niezapomniane wrażenia. Góry Sowie oferują trasy, które wymagają kondycji i pewnych umiejętności ale można też znaleźć kilka sprawdzonych tras dla siebie, z którymi poradzimy sobie na miarę swoich możliwości.

Dzierżoniów i Świdnica

Ciekawymi obiektami w Dzierżoniowie są przede wszystkim w częsci zachowane mury obronne pamietające dawnych budowniczych i właścicieli, czyli ksiażąt świdnicko-jaworskich, a także liczne zachowane kamienice w pobliżu rynku, pochodzące z przełomu XVIII i XIX wieku. Ponad to istnieją cztery kościoły: św. Jerzego z barokowym ołtarzem, gotyki kościół cmentarny, kościół Augustianów z XIV wieku oraz neoklasycystyczny z końca wieku XVIII. Śwdnica natomias może pochwalić się ponad 700-letnią historią, przepiękną Starówką z niecodziennym rynkiem i wspaniałymi zabytkami. Dzięki słynnemu, 350-letniemu Kościołowi Pokoju nazwa miasta widnieje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ponadto warto zobaczyć Katedreę Św. Stanisława i Wacława z niezwykle wysoką strzelistą wieżą czy Muzeum Kupiectwa.

Wrocław

Wrocław posiada liczne atrakcje. Do najbardziej popularnych należy zwiedzanie Rynku Głównego z pięknym ratuszem. Jeśli spędzasz czas we Wrocławiu z dziećmi to koniecznie musisz odwiedzić Ogród Japoński, Ogród Botaniczny oraz ZOO. Bardzo sympatyczne szczególnie podczas słonecznej pogody są wycieczki statkiem turystycznym po Odrze. Z pokładu statku można podziwiać panoramę Wrocławia oraz miejsca, które z lądu są niewidoczne - warto wziąć ze sobą kamerę lub aparat fotograficzny. Spacerowicze mogą także być zainteresowani rozmieszczonymi po całym centrum słynnymi wrocławskimi krasnalami. Warto także wybrać się na spacer Promenadą oraz zobaczyć Most Grunwaldzki oraz zlokalizowane przy nim fontanny.